Hledání

Kategorie

Odkazy

Nástroje

TOPlist uloz.to - sdilej snadno datahttp://uloz.to/?partner=346669

Archiv

helene rolles: Je l´aime

klipy

Komentáře (0)

mates31 | 24.4.2009, 20:59 | trvalý odkaz

helene rolles: Je m´apelle Helene

klipy

jeden z nejkrásnějších ploužáků

Komentáře (0)

mates31 | 24.4.2009, 20:26 | trvalý odkaz

Joi Chua -(Je m´appelle Hélène)

klipy

Komentáře (0)

mates31 | 24.4.2009, 20:23 | trvalý odkaz

Amour secret -Helene Rolles

klipy

 

s textem

Komentáře (0)

mates31 | 24.4.2009, 20:18 | trvalý odkaz

Imagine Helene Rolles

klipy

Komentáře (1)

mates31 | 24.4.2009, 20:17 | trvalý odkaz

helene rolles: pour l´amour d´un garcon

klipy

Komentáře (0)

mates31 | 24.4.2009, 20:15 | trvalý odkaz

Hélène Rollès - Je t´aime

klipy

Komentáře (0)

mates31 | 24.4.2009, 20:09 | trvalý odkaz

jakub smolík: říkej mi, táto

klipy

Komentáře (0)

mates31 | 22.4.2009, 23:19 | trvalý odkaz

DELPHI PORUŠUJE KOLEKTIVNÍ SMLOUVU

Delphi Packard Electric, Česká Lípa

opis z českolipského deníku

ČESKOLIPSKÝ DENÍK 

DELPHI PORUŠUJE KOLEKTIVNÍ SMLOUVU

 

Za přesčasové hodiny firmy nevyplácejí sjednané padesátiprocentní příplatky

 

RADMILA POKORNÁ

 Česká Lípa/

     Proplácet přesčasové hodiny v rozporu s kolektivní smlouvou se rozhodl management Delphi Packard v České Lípě. Deníku se svěřil jeden ze současných pracovníků firmy.

     „Vedení nás posílá na dvě dvanáctihodinové směny s tím, že je nebudeme mít proplacené jako přesčas, ale jako napracování,“ stěžuje si dělník ve výrobě firmy Delphi Packard. Podle jeho slov společnost přistoupila k takovému kroku i přesto, že výroba nejede ve  zkráceném režimu. Někteří pracovníci ze strachu z případné ztráty zaměstnání na postup společnosti přistoupili, malá část však odmítla.

     Zákoník práce umožňuje zaměstnavateli nařídit pracovníkům osm hodin přesčasové práce v týdnu. „Za práci přesčas je ale povinen uhradit mzdu za vykonanou práci a příplatek za přesčas nejméně ve výši dvacet pět procent průměrného výdělku,“ vysvětluje Milan Šubrt, předseda Asociace samostatných odborů Libereckého kraje.

     V kolektivní smlouvě uzavřené mezi vedením Delphi Packard a jeho zaměstnanci se firma zavazuje proplácet přesčasové hodiny ve výši padesáti procent průměrné mzdy.

     Se záměrem managementu neproplácet přesčasy podle ujednání v kolektivní smlouvě nesouhlasí ani Ladislav Bělohlav, předseda ZV odborové organizace Delphi Packard, který se proto obrátil na vedení společnosti.

     „Obával jsem se, aby se pracovníci, kteří odmítli chodit na přesčasy hrazené tímto způsobem, neocitli na černé listině, pokud by například došlo opět k propouštění,“ říká Ladislav Bělohlav a dodává: „Dostalo se mi ujištění, že zaměstnanci, kteří tuto formu proplácení neakceptovali, nebudou v budoucnu nijak postiženi.“

     Na základě § 114 Zákoníku práce je zaměstnavatel povinen zaplatit zaměstnanci práci přesčas v daném měsíci, kdy byl odpracován. Zaměstnavatel se s podřízenými může dohodnout, že si přesčasové hodiny vybere formou náhradního volna. „Pokud taková dohoda není, musí být přesčasové hodiny v daném měsíci proplaceny. Zaměstnavatel nemůže zaměstnance nutit k vybrání náhradního volna místo proplacení,“ zdůrazňuje Milan Šubrt, předseda Asociace samostatných odborů Libereckého kraje.

     Praxe je ale taková, že podniky zavádějí tzv. banky, kam se pracovníkům převádějí odpracované přesčasové hodiny. V případě, že firma ohlásí zkrácený pracovní týden, vybere z banky napracované hodiny a ty jsou posléze uhrazeny pouze jako normální pracovní doba.

 

(pok)

 

Komentáře (0)

mates31 | 18.4.2009, 14:56 | trvalý odkaz

Nejistota zaměstnanců Delphi stále trvá

Delphi Packard Electric, Česká Lípa

opis z českolipského deníku

ČESKOLIPSKÝ DENÍK

Nejistota zaměstnanců Delphi stále trvá

 

Problémy firmy začaly už v roce 2005, kdy zkrachovala jejich mateřská společnost ve Spojených státech.

 RADMILA POKORNÁČeská Lípa/  Delphi Packard přiznal hromadné propuštění pěti stovek zaměstnanců v únorou, ale se snižováním počtu začala firma již před půl rokem. Jeden z největších zaměstnavatelů na Českolipsku měl ještě před rokem tři a půl tisíce pracovníků. Řada z nich odešla sama, část dostala výpověď a některým ji firma vzápětí stáhla.

Současní i bývalí zaměstnanci jsou stále v nejistotě. Snažíme se proto zmapovat vývoj situace ve společnosti. Zeptali jsme se tedy tiskové mluvčí Delphi Packard, kolik zaměstnanců po půl roce organizačních změn zůstalo. „Delphi neposkytuje veřejné informace týkající se zaměstnanosti na úrovni jednotlivých závodů,“ odpovídá Agnieszka Przymusinska, tisková mluvčí Delphi Packard Electric. Podle neoficiálních zdrojů firmu opustila od srpna 2008 tisícovka zaměstnanců.

Za propouštěním není jen současná recese, mateřská firma Delphi Automotive Systems ve Spojených státech má obrovské problémy již od roku 2005. Tehdy byla považována za jednu z největších společností ve svém odvětví, ale v říjnu 2005 vyhlásila úpadek. Byl to jeden z rekordních bankrotů v historii USA.              

„Společnost Delphi činí všechny potřebné kroky, aby umožnila americkým závodům vystoupení ze zákona pro ochranu před věřiteli. A to jak nejdříve to bude možné, vzhledem k situaci na kapitálových trzích a v automobilovém průmyslu,“ sděluje mluvčí a podotýká, že pobočky Delphi mimo Spojené státy  nespadají do výše zmíněného zákona na ochranu před věřiteli a pokračují tak dále ve svých běžných podnikatelských aktivitách.

Jinými slovy mluvčí společnosti říká, že závazky mateřské firmy neovlivňují chod evropských dceřiných společností. Nikdo nepřizná, že na problémy firmy v USA mohou doplácet i ostatní pobočky.

Jinými slovy mluvčí společnosti říká, že závazky mateřské firmy neovlivňují chod evropských dceřiných společností. Nikdo nepřizná, že na problémy firmy v USA mohou doplácet i ostatní pobočky.

Na základě spekulací by se však měla výroba z větší části údajně přesunout z České republiky na Ukrajinu a do Rumunska, tedy do států, kde jsou nižší výrobní náklady. Tímto přesunem by měly údajně evropské dceřiné pobočky pomoci své americké matce. V České Lípě dojíždí výroba projektu Audi C4, přičemž se firmě podařilo získat  jejího nástupce Audi C7. Právě u tohoto nového projektu se plánuje údajný přesun do Rumunska.

„Nezveřejňujeme detaily týkající se našich zákaznických projektů. Ale i nadále pokračujeme v přípravě našich zdrojů k zajištění pozice závodu Česká Lípa tak, aby mohl být konkurenceschopný pro současné i budoucí projekty,“ upřesňuje záměry Delphi Packard Agnieszka Przymusinska.

Jednou z dobrých zpráv pro českolipský Delphi je mírné oživení německého trhu s automobily. Díky němu v mladoboleslavké Škodovce od března najeli opět na pětidenní výrobu, neboť se zvýšil zájem o fabie.Pro Delphi Packard představují klíčové zákazníky Škoda Auto a.s. Mladá Boleslav a německé automobilky Audi a BMW. Podle ekonomů je Audi jednou z mála automobilek, která za loňský rok zaznamenala nárůst prodeje, a to o 4,1 %. Přesto se ani jedna z úspěšnějších značek koncernu VW nevyhnula v únoru odstávkám ve výrobě.Ze zákazníků českolipského Delphi je na tom nejhůře BMW, kterému se vloni propadl prodej o 4,3 % a v únoru a březnu krátí pracovní dobu pro 26 tisíc zamětnanců v Německu.

 

Komentáře (0)

mates31 | 17.4.2009, 22:46 | trvalý odkaz

Pracovali dobře, přesto museli z firmy odejít

Delphi Packard Electric, Česká Lípa

opis z českolipského deníku

ČESKOLIPSKÝ DENÍK

Pracovali dobře, přesto museli z firmy odejít

 

Podle jakého klíče vybírali manažeři pracovníky, kteří zůstávají, je záhadou.

 

RADMILA POKORNÁ

                Česká Lípa/ O práci přišlo v důsledku hromadného propuštění 507 zaměstnanců Delphi Packard v České Lípě. Společnost o svém postupu informovala českolipský úřad práce v polovině ledna a zároveň dodala i seznam jmen propuštěných pracovníků. Ale lidé, jichž se tato skutečnost osobně dotýká, se o ukončení pracovního poměru dozvěděli až v posledním možném termínu, tedy na konci února.

                „Delphi Packard oznámilo hromadné propuštění podle platné legislativy a poslalo i jmenný seznam zaměstnanců, kteří mají být propuštění,“ říká Marcela Ottová, tisková mluvčí Úřadu práce v České Lípě a dodává, že během zákonné lhůty došlo v uvedeném seznamu k několika změnám. Podle zjištění Deníku část zaměstnanců věděla dopředu o svém rozvázání pracovního poměru od svých mistrů. Někteří se však pravdu o svém nedobrovolném odchodu dozvěděli až v poslední možnou chvíli.

             „Zaměstnanci, kterých se redukce dotkla, obdrželi výpověď během posledního týdne v únoru,“ říká Agnieszka Przymusinska, tisková mluvčí Delphi Packard. Společnost rozdávala výpovědi během posledního únorového týdne, kdy si písemnou formou pozvala zaměstnance na odstávce do firemní jídelny. „Dva měsíce jsem byla doma na odstávce. Přišel mi dopis, abych ve středu přišla do práce, že mi bude sdělen postup firmy na další období,“ říká pracovnice Delphi Packard, která si nepřeje zveřejnit své jméno, ale redakce jej zná. „Bylo nás tam téměř padesát a všichni jsme dostali výpověď. Něco jsme tušili podle toho, co se říkalo mezi lidmi, ale pravdu jsme se dozvěděli až jako poslední,“ svěřuje se. Přítomní zaměstnanci si mohli vybrat, zda dají přednost okamžitému ukončení pracovního poměru dohodou ke konci února, nebo přistoupí na dvouměsíční výpovědní lhůtu.

         V obou variantách pracovníci obdrží odstupné, jehož výše se počítá podle počtu odpracovaných let. „Většina z nás doufala do posledního okamžiku, že nepřijde o práci,“ dodává dnes již bývalá pracovnice Delphi Packard.Na podzim 2008 vedení Delphi Packard ujišťovalo své zaměstnance, že se případné odstávky ve výrobě či propouštění budou týkat v prvé řadě agenturních pracovníků a lidí s pracovní smlouvou na dobu určitou. Přesto se hromadné propouštění dotklo v nemalé míře dlouholetých pracovníků firmy. „V Delphi jsem pracovala 17 let a i přes původní sliby jsem dostala výpověď,“ říká zaměstnankyně. To potvrzují i mnohé příspěvky v internetové diskusi k pracovní atmosféře v Delphi Packard. „Dělala jsem pár let na testu bez jakékoliv chybičky nebo reklamace. Zaučila jsem i pár jiných lidí, co teď zůstali na testech a vysloužila jsem si výpověď,“ napsala jedna z diskutujících pod jménem Ivana.Podle jakého klíče firma postupovala při výběru zaměstnanců, jimž byl ukončen pracovní poměr?„Jako v mnoha jiných Delphi závodech jsou klíčovými kritérii pro zajištění pracovních pozic výkonnost a disciplína,“ vysvětluje mluvčí Przymusinska a dodává, že při současném restrukturalizačním procesu museli vzít v úvahu i jiná měřítka, která přizpůsobí zdroje společnosti poklesům objemu výroby od koncového zákazníka.

Komentáře (0)

mates31 | 17.4.2009, 22:45 | trvalý odkaz

DELPHI: DUSIVÁ ATMOSFÉRA

Delphi Packard Electric, Česká Lípa

opis z českolipského deníku

ČESKOLIPSKÝ DENÍK

DELPHI: DUSIVÁ ATMOSFÉRA

 Nadřízení čekají, až uděláme sebemenší chybu, stěžují si zaměstnanci 

RADMILA POKORNÁ

Česká Lípa/ Časté revize, dokola se opakující inventury, hledání nesrovnalostí ve výkonu práce podřízených. To je jen část stížností několika zaměstnanců na dusivou pracovní atmosféru ve firmě Delphi Packard v České Lípě.      „Je na nás vyvíjen neustálý nátlak. Máme pocit, že nadřízení jen čekají, až uděláme sebemenší chybu, aby měli důvod nás dotlačit k dobrovolnému odchodu,“ říká zaměstnanec českolipské Delphi Packard, který si z obavy ze ztráty zaměstnání nepřeje zveřejnit své jméno, ale redakce je zná.      „Pokud někoho nachytají, vedení mu nabídne, že buď dá sám výpověď dohodou nebo přestoupí na omezenou výrobu za 75% průměrného platu,“ upřesňuje nespokojený pracovník.      Zaměstnancům se také nezamlouvá způsob komunikace ze strany vedení vůči svým podřízeným. Mimo jiné je zarazil způsob, jak společnost svým dlouholetým zaměstnancům oznámila jejich propuštění.      „Vedení si sezvalo, aniž by řeklo dopředu s jakým důvodem, některé zaměstnance z výroby i z kanceláří do jídelny, kde jim pouze předalo obálky s výpovědí,“ navazuje další pracovník Delphi Packard.      „Proč se máme pouze domýšlet, co se děje? Firma přece musela vědět, že bude propouštět. To nejsou rozhodnutí učiněná ze dne na den.“ Jako příklad uvádí situaci na oddělení technologie, kde měli údajně všichni zaměstnanci v prosinci loňského roku přislíbeno, že jim společnost prodlouží pracovní smlouvy na letošní rok. Přesto jich několik z nich, o pouhý měsíc později, dostalo výpovědi.      „Je to stresující situace. Chápeme, že je krize. Ale bojíme se o práci, vždyť tu pracují celé rodiny. Tak ať s námi vedení alespoň komunikuje,“ dodává s tím, že jako vodítko, které jim pomáhá orientovat se ve složité situaci, slouží přesuny části zaměstnanců na jiné pracovní úseky, protože jejich původní oddělení se mají údajně rušit.      Zda jsou stížnosti oprávněné, jsme se zeptali zástupce společnosti.      K tomu, zda jsou výše zmiňované stížnosti oprávněné, se v rozhovoru pro Deník vyjádřila i Agnieszka Przymusiňska, tisková mluvčí Delphi Packard Electric ČR, s.r.o. „Tyto informace nejsou správné.“      Že ve firmě není příjemná atmosféra, potvrzuje i internetová diskuse k rozhovoru s mluvčí společnosti. „Co se v Packardu děje, není fér. Lidí se zbavují, aniž by bylo zrušeno jejich pracovní místo. A kamarádi, známí a jiní snaživci mají práci dál, i když většinou ani nejsou tak výkonní. SOS tým vymýšlí nesmysly k horšímu, mistři a předáci jsou nervózní a dokáží jen buzerovat a vyhrožovat. Je to tam o nervy,“ napsala jedna z diskutujících pod jménem aja. V podniku působí i odborová organizace, která by měla hájit zájmy svých členů. „O žádných stížnostech zaměstnanců na jednání nadřízených nevím,“ sděluje Ladislav Bělohlav, vedoucí odborové organizace v Delphi Packard.      Zároveň připouští, že i on doporučuje zaměstnancům, aby raději ukončili pracovní poměr dohodou sami, a to už k 1. březnu letošního roku. „Je to kvůli výši vypláceného odstupného, které se počítá ještě podle posledního čtvrtletí loňského roku, kdy zaměstnanci ještě nepracovali na omezené výrobě,“ říká Ladislav Bělohlav.      Na konkrétní dotaz, jak to bylo se sekcí technologů, nám vysvětlil, že pokud společnost omezuje výrobu, musí propustit i několik technologů, aby byl chod firmy procentuálně vyvážený.      Nedalo nám a Deník požádal o názor na situaci pracovníků v Delphi Packard Milana Šubrta, hlavního odboráře z Asociace samostatných odborů ČR.      „Z popisu situace ve společnosti Delphi Packard mám dojem, že tam dochází k šikaně zaměstnanců, kterou by měl řešit závodní výbor odborové organizace v této firmě, popřípadě požádat svůj odborový svaz o právní pomoc. Vypadá to, že odborová organizace je spíše na straně zaměstnavatele, a to by si zaměstnanci, členové odborů,  neměli nechat líbit,“ je Šubrt ve své odpovědi poměrně razantní.      „Pokud by taková situace nastala v odborové organizaci, kterou zastupuji, velmi tvrdě bych se zastal zaměstnanců proti tomuto nekorektnímu jednání vedení společnosti.“                                                                                   (pok)

Komentáře (0)

mates31 | 17.4.2009, 22:41 | trvalý odkaz

Králík

Nezařazeno

.... 

.

.

 

 

 

Komentáře (1)

mates31 | 13.4.2009, 09:31 | trvalý odkaz

Běží na blogovacím systému Xicht.cz