Hledání

Kategorie

Odkazy

Nástroje

TOPlist uloz.to - sdilej snadno datahttp://uloz.to/?partner=346669

Archiv

HARRACHOV - MUMLAVSKÝ VODOPÁD

Cestovní deník

MUMLAVSKÝ VODOPÁD

V údolí říčky Mumlavy přibližně 1,5 km od Harrachova najdete cca 10 m vysoký Mumlavský vodopád. Ten je jedním z nejkrásnějších a také nejmohutnějších v celé České republice. Jen pár desítek metrů proti proudu řeky naleznete také zajímavý erozní útvar - tzv. Obří kotle (obří hrnce) - balvany a skalní plotny s "mísami", které proud dále prohlubuje. Návštěva tohoto místa může být vhodným výletem jak pro seniory, tak i pro rodiče s malými dětmi. Cestou k Mumlavskému vodopádu budete míjet i Hornické muzeum nebo Liščí stezku, která zábavnou formou seznamuje děti s lesem a jeho obyvateli.

HARRACHOV

Mumlava vzniká soutokem Velké a Malé Mumlavy u Krakonošovy snídaně v Mumlavském dole a protéká Harrachovem, je levým přítokem Jizery. Zprava posiluje Mumlavu několik výrazných přítoků(Vosecký a Hraniční potok, Orlí ručej). Pro Mumlavu je typické velké množství nádherně ohlazených kamenů někdy s prohlubněmi vyplněnými vodou. U Mumlavské boudy tvoří vělice pěkné Mumlavské vodopády.

VODOPÁD

Mumlavský vodopád patří k nejvyhledávanějším výletním cílům v západních Krkonoších, je zároveň nejbohatším vodopádem této oblasti. Je právem považován za nejkrásnější část z 12,2 km dlouhého toku Mumlavy.

VODOPÁD

Mumlavský vodopád pak můžeme obdivovat nejlépe z lávky, po které vede žlutá turistická značka, spojující údolí Mumlavy od Mumlavské boudy s rýžovištěm. Mumlavský vodopád je po celé šíři jeho řečiště vysoký 10m, v žulové skále jsou obří kotle, tzv. Čertova oka.

VODOPÁD 

 VODOPÁD

Zdroj: Oficiální stránky města, turistické stránky...

Foto: Archiv města, Martin Orság...

 


 

mates31 | 12.1.2008, 12:03 | trvalý odkaz

Komentáře:

Autor:
E-mail: WWW:
Obsah příspěvku:

[ANTISPAM] 2+2=  

Běží na blogovacím systému Xicht.cz